ОУ „Славејко Арсов“ - Подмочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Славејко Арсов"“

Место
Општина: Ресен
Нас. место: Подмочани
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Славејко Арсов" се наоѓа во Подмочани, општина - Ресен.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]