ОУ „Лирија“ - Житоше

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Лирија““

Место
Општина: Долнени
Нас. место: Житоше
Основни информации
Број на ученици: 367[1]
Настава на: македонски и албански
Контактни информации

„Лирија“основно училиште во Житоше, Општина Долнени.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Образование“. Општина Долнени.