ОУ „Гоце Делчев“ - Владиевци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Гоце Делчев“

Primary school Goce Delčev (Vladievci) (2).jpg
Место
Општина: Василево
Нас. место: Владиевци
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Гоце Делчев“ — училиште во Владиевци, Општина Василево.

Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]