Прејди на содржината

ОУ „Борис Трајковски“ - Моноспитово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Борис Трајковски

Место
Општина: Босилово
Нас. место: Моноспитово
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Борис Трајковски“ е училиште кое се наоѓа во село Моноспитово, Општина Босилово[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]