ОУ „Атанас Нивичански“ - Нова Маала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Атанас Нивичански

Primary school Atanas Nivičanski (Nova Maala) (3).jpg
Место
Општина: Василево
Нас. место: Нова Маала
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Атанас Нивичански“ — училиште во Нова Маала, Општина Василево[1].

Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]