ОУ „Алија Авдовиќ“ - Батинци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Алија Авдовиќ"“

Место
Општина: Студеничани
Нас. место: Батинци
Основни информации
Директор: Алинафис Асани
Настава на: Албански, Македонски
Контактни информации

Основното училиште "Алија Авдовиќ" се наоѓа во Батинци, општина - Студеничани.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]