ОУ „Ванчо Прке“ - Делчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Ванчо Прке" - Делчево)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Ванчо Прке““
Vanco prke.jpg
Место
Општина: Делчево
Нас. место: Делчево
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Ванчо Прке“ се наоѓа во Делчево, општина - Делчево.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Oсвоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]