Нобухиро Такеда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Нобухиро Такеда
Лични податоци
Роден на 10 мај 1967(1967-05-10)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1986–1997 Verdy Kawasaki
1996Júbilo Iwata
1997 Kyoto Purple Sanga
1998–1999 JEF United Ichihara
2000–2001 Tokyo Verdy
2000Sportivo Luqueño
Репрезентација
1987–1994 Јапонија Јапонија 18 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Нобухиро Такеда (роден 10 мај 1967) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1987 4 1
1988 0 0
1989 0 0
1990 4 0
1991 2 0
1992 2 0
1993 4 0
1994 2 0
Вкупно 18 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]