Прејди на содржината

Наталија Лобова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Наталија Лобова
Медали
Кану спринт жени

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2010 Познањ K-1 4 x 200 m

Наталија Лобова (руски: Наталия Александровна Лобова; р. 3 септември 1986) — руска кануистка-спринтер која што се натпреаварува од доцните 2000-ти. Таа освои бронзен медал во дисциплината К-1 4 х 200 метри на 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Познањ.