Прејди на содржината

Насер Селмани

Од Википедија — слободната енциклопедија

Насер Селмани (роден во 1973 година во Скопје)[1]новинар во дневниот весник Вест[2] и поранешен претседател на Здружението на новинари на Македонија.[3] Вработен е во телевизија Шења како новинар и водител на емисијата "Интервју", од кои одреден период работи во "Утрински брифинг" на Слободна ТВ, па потоа пак се враќа во ТВ Шења.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Македонија - Насер Селмани - нов претседател на ЗНМ[мртва врска]
  2. „Импресум / Редакција“. Архивирано од изворникот на 2016-06-22. Посетено на 2016-06-27.
  3. „За нас - ЗНМ“. Архивирано од изворникот на 2016-06-15. Посетено на 2016-06-27.