Монторо Супериоре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Монторо Супериоре

Монторо Супериоре — поранешна општина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија.

По одржаниот референдум, општината е укината на 3 декември 2013 г. откако е споена со Монторо Инфериоре, образувајќи ја новата општина Монторо.[1]

  1. Italian Regional Law no. 16, 11 ноември 2013