Прејди на содржината

Моето срце настојува

Од Википедија — слободната енциклопедија
Моето срце настојува
Жанртеленовела серија
Создадена одХулио Хименес и Валентина Парага
УлогиХенкарлос Канела
Кармен Виљалобос
Ана Лајевска
Анхелика Марија
Земја на потеклоСАД
Првичен јазикшпански
Бр. на епизоди-
Производство
Извршен продуцент(и)Аурелио Валкарсел Карол
Времетраење-
Прикажување
Првична мрежаТелемундо
Првично прикажување23 мај 2011 – 28 ноември 2011
Мрежна страницаtelemundo.com/novelas/mi-corazon-insiste

Моето срце настојува (шпански: Mi Corazon Insiste) — американска теленовела од 2011 година од Телемундо. Глумечката екипа е составена од Хенкарлос Канела, Кармен Виљалобос, Анхелика Марија и Ана Лајевска.

Синопсис

[уреди | уреди извор]
Животот е адреналин. Тоа е она чувство кога времето исчезнува, кога си со личноста што ја сакаш, со жената што ја сака и мрази силата на вулканот. Само таа што патела, плачејќи во тишина, може да ја почувствува љубовта, болката и среќата. Бидејќи таа е Лола Волкан...[1]
Глумци Ликови
Хенкарлос Канела Андрес Сантакруз
Кармен Виљалобос Лола Волкан
Анхелика Марија Чабела
Ана Лајевска Дебора Нориега
Фабијан Риос Анхел Мелендез
Кети Барбери Викторија Нориега
Роберто Матеос Тиберио Гусман
Карлос Торес Родриго Суарез
Росана Сан Хуан Соледад Волкан
Синтиа Олаварија Софија Паласиос
Маурисио Енао Даниел Сантакруз
  1. „Моето срце настојува“. telemundo.com. Архивирано од изворникот на 2011-12-06. Посетено на 22 ноември 2011.