Кармен Виљалобос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кармен Виљалобос
Роден(а)Џорли Кармен Виљалобос
13 Јули, 1983
Колумбија
ЗанимањеАктерка
Активен период1999–денес

Кармен Виљалобос (13 јули 1983) е Колумбиска актерка. Позната е по улогата во Моето срце инсистира.

Телевизија[уреди | уреди извор]

Телевизија
Година Серија Улога
1999 Клуб 10 Аби
2003 Железна љубов Ернестина Пулидо
2004 Чуварката Дора Каталина Урданета
2005 и 2007 Одлуки Наталија
2006 Ла Тормента Тринидад Ајала
2006 Љубов на продажба Беатриз Гутјерез „Бети“
2007 Никој не е вечен Карен
2008-2009 Спонзоруши Каталина Сантана
2009 Богати и Сиромашни Алехандра Паз
2010 Око за Око Надја Монсалве
2011 Моето срце инсистира Лола Волкан
2012 Базурто