Мичихиро Јасуда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мичихиро Јасуда
Лични податоци
Роден на 20 декември 1987(1987-12-20)(36 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Nagoya Grampus
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2010 Gamba Osaka
2011–2013 Vitesse
2013 Júbilo Iwata
2014 Sagan Tosu
2015 Vissel Kobe
2016– Nagoya Grampus
Репрезентација
2008–2011 Јапонија Јапонија 7 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Мичихиро Јасуда (роден 20 декември 1987) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2008 5 0
2009 1 1
2010 0 0
2011 1 0
Вкупно 7 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]