Миндаугас Мизгаитис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Литванија
Машко борење во Грчко-римски стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг Грчко-римски стил до 120kg
Миндаугас Мизгаитис

Миндаугас Мизгаитис (роден на 14 октомври 1979 во Каунас) е литвански борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината Грчко-римски до 120 kg.