Минаили (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мунаили
Округ
Мұнайлы ауданы
ДржаваКазахстан
ПокраинаПокраина Мангистау
ЦенатрМангистау
Часовен појас+5 (UTC+5)

Мунаили (казашки: Мұнайлы ауданы) е округ во Казахстан во покраината Мангистау со центар град Мангистау.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]