Микола Ломако

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Микола Ломако
LomakoMM40.jpg
Роден 12 декември 1953
Country flag с. Гушченка, Новоосколски реон, Белгородска област, РСФСР
Починал 17 август 2021
Country flag
Занимање архитект

Микола Ломако (украински: Микола Ломако12 декември 1953, с. Гушченка, Новоосколски реон, Белгородска област, РСФСР - 17 август 2021)[1] - украински архитект, главен архитект на Лисичанск, водич на Локалниот музеј на градот Лисичанск[2].

Микола Ломако за време на Викиекспедиција во резерватот Золотаровски

Фотографии[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]