Меџик Џонсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Шаблон:Pp-semi-blp

Ирвин "Меџик" Џонсон
Earvin "Magic" Johnson on '07.jpg
Џонсон во 2007

Меџик Џонсон (Англиски јазик:Magic Johnson) роден на 14 август, 1959 год. е поранешен американски професионален кошаркар.