Масахиро Фукуда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масахиро Фукуда
Лични податоци
Роден на 27 декември 1966(1966-12-27)(57 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1989–2002 Urawa Reds
Репрезентација
1990–1995 Јапонија Јапонија 45 (9)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Масахиро Фукуда (роден 27 декември 1966) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1990 5 0
1991 2 0
1992 8 3
1993 15 3
1994 0 0
1995 15 3
Вкупно 45 9

Надворешни врски[уреди | уреди извор]