Марија Ферекиди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Марија Ферекиди (роден 2 декември 1981) — грчка слалом-кајакарка која се натпреварува од средината на 2000-та. На Летните олимписки игри во 2004 во Атина таа беше елиминирана во квалификациската рунда во дисциплината кајак К-1 жени. На Летните олимиски игри во Пекинг, Ферекиди беше елиминирана во полуфиналето во дисциплината К-1 жени.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]