Марија Еухенија Суарез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Марија Еухениа Суарез Ривиеро позната како Еухе Суарез (родена 9 Март 1992) е Аргентинска актерка,пеачка и модел. Таа е добро позната по нејзините улоги во сериите : Rincón de Luz, Floricienta, Amo de Casa, Amor Mío и Casi Ángeles, и како член на позната тин - група „Тин Ејнџлс“ ( Тин Ангели ). Таа најмногу се прослави со својата улога во Casi Ángeles или кај нас познато како „Ангели“ .

Филмографија[уреди | уреди извор]

Година Серија Улога
2003 Rincón de Luz Пиа
2004 Floricienta Паз
2005 Amor Mío Виолета
2006 Amo de Casa Каталина Зенети
2007-2010 Casi Ángeles Јазмин „Јаз“ Ромеро

Музичка кариера[уреди | уреди извор]

Еухениа својата музичка кариера ја започна во 2007 година кога склучи договор со КрисМорена да биде дел од “Тин Ејнџлс„.Таа во 2011 година ја напушти групата "Тин Ејнџлс".

Манекенство[уреди | уреди извор]

Еухениа Суарез е модел уште од нејзините рани години . Таа е избрана како стален модел на модните агенции : Sweet Victorian , Penny Love , 47 street , Dollfins , Carfree итн .

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Twitter на Еухениа