Марија Валверде

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Марија Валверде
Роден(а)Марија Валверде Родригес
24 март 1987 (1987-03-24) (33 г.)
Мадрид, Шпанија
Занимањеглумица
Страница
http://www.mariavalverde.info/

Марија Валверде Родригес (шпански: María Valverde Rodríguez) е шпанска глумица, родена на 24 март 1987 година во Мадрид, Шпанија.