Максим Дилдин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Maksim Dyldin 2012 Olympics.jpg
Медали
Натпреварувач за  Русија
Машка атлетика
Олимписки игри
Бронза 2008 Пекинг

Максим Дилден (роден на 19 мај 1987) — руски атлетичар. Тој на Летните олимписки игри - 2008 го освои бронзениот медал како дел од штафетата на Русија 4х400m.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]