Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2000/01

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Супер Лига 2000/01
Лига Македонска Супер Лига
Спорт Ракомет
2000/01
Сезонски шампиони Вардар Ватростална
Супер лига сезони

← 1999/00

2001/02 →

Македонската ракометна Супер Лига 2000/01 - 9. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар Ватростална.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Посетено на 29 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]