Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2001/02

Од Википедија — слободната енциклопедија
Супер Лига 2001/02
Лига Македонска Супер Лига
Спорт Ракомет
2001/02
Сезонски шампиони Вардар Ватростална
Супер лига сезони

← 2000/01

2002/03 →

Македонската ракометна Супер Лига 2001/02 - 10. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар Ватростална.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 29 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]