Лисец (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лисец може да се однесува на:

Села
  • Лисец — село во Општина Тетово, Македонија
Планини
Врвови
Друго