Липчани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Липчани
Липчани
Lypchany 10.JPG
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 48°31′25″N, 27°29′25″E

Општи податоци
Име
- изворно
Липчани
  Липчани
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Могилив-Подиљски реон
Географија
Површина 2,3 км²
Население
Население 647

Липчани (украински: Липчани) е село во Украина, Могилив-Подиљски реон, Виничка област.