Курирот на Гоце (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Курирот на Гоце (филм))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Курирот на Гоце“
НастапуваатДарко Дамевски
Мето Јовановски
Данчо Чевревски
Стојна Костовска
Драги Костовски
Петре Прличко
Милица Стојановска
Премиера1978
ДржаваСР Македонија СР Македонија
Јазикмакедонски

Курирот на Гоце e македонска телевизиска серија.