Ко Такаморо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Ко Такаморо
Лични податоци
Роден на 9 ноември 1907(1907-11-09)
Роден во Јапонија
Починал на 26 март 1995(1995-03-26) (возр. 87)
Позиција Одбранбен играч
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Ко Такаморо (роден 9 ноември 1907 - починал на 26 март 1995) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]