Комуникација

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Комуникација е процес на размена на информации низ заеднички систем на симболи. „Комуникација“ е академска дисциплина што ја изучува комуникацијата меѓу различните субјекти.

Форми на комуникација[уреди | уреди извор]

Види исто така[уреди | уреди извор]