Коктел боцка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Коктел боцка е кратка цилиндрична боцка направена од дрво, која е заострена на двата краја. Вообичаено се користи како ражен за да ги држи декорациите (на пример вишни или маслинки) во коктели и исто така за служење на храна (како мали „коктел“ колбавчиња или сечено сирење и ананас) на забави.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Понатамошно читање[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Rende.pngОваа статија за помагало кое се користи при приготвување на јадење или пијалок е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.