Категорија:Холографија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Холографија е наука која произведува холограми; напредна форма на фотографија која сликата ја снима во три димензии.

Главната статија за оваа категорија е Холографија.

Страници во категоријата „Холографија“

Оваа категорија содржи само една страница.