Категорија:Хеви метал басисти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Во оваа категорија се сместени бас гитаристите кои изведуваат хеви метал музика.

Страници во категоријата „Хеви метал басисти“