Категорија:Слики во јавна сопственост

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Јавна сопственост.

Во оваа категорија спаѓаат слики чиј автор ги предал во јавна сопственост или авторот починал пред повеќе од 70 години.

Видете уште:

Страници во категоријата „Слики во јавна сопственост“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Слики во јавна сопственост“

Прикажани се 17 од вкупно 17 податотеки во категоријата.