Категорија:Протерозоик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Протерозоик.

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот протерозоик, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.