Категорија:Јоркшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јоркшир (англ. Yorkshire) is the largest историска грофовија во Велика Британија. Таа има комплексна административна историја. Денес Јоркшир се дели на следниве главни единици:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Страници во категоријата „Јоркшир“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.