Категорија:Јоркшир

Од Википедија — слободната енциклопедија

Јоркшир (англ. Yorkshire) is the largest историска грофовија во Велика Британија. Таа има комплексна административна историја. Денес Јоркшир се дели на следниве главни единици:

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 8 поткатегории од вкупно 8.

Страници во категоријата „Јоркшир“

Оваа категорија содржи само една страница.