Прејди на содржината

Каруеши Тран

Од Википедија — слободната енциклопедија
Каруеши Тран
Роден(а)17 мај 1988(1988-05-17)(36 г.)
Лос Анџелес, Калифорнија, САД
Занимањеглумица, модел
Активен2009-денес

Круеши Тран e американска глумица и модел.

Животопис

[уреди | уреди извор]

Каруеши е родена и израснала во Лос Анџелес, Калифорнија.[1] Нејзината мајка е Виетнамка а нејзиниот татко Афроамериканец.[2]

Каруеши била во врска со R&B ѕвездата Крис Браун, а потоа и со холандскиот фудбалер Мемфис Депај.

Филмографија

[уреди | уреди извор]
Година Наслов Улога Нотес
2013 RIP The Runway Herself Television Film
2015 Нападнати од ајкула со три глави Меги
2015 PrXde Кет Краткометражен филм
2016 Викенд со семејството Кортни Кленси
2016 Фини момци Tally-in-Porn
2016 Само за една ноќ Кло
2016 Добредојдовте во Вилитс Беш
2017 Никад чуо Париз Post-production
Year Title Role Notes
2013–present The Bay Vivian Johnson Producer for episodes 2.1. and 2.8
2014 The Dead Diaries Lisa 1 episode, "Massacre"
2015 Single Ladies Samantha Gray 1 episode, "Build"
2015 Vanity Vanessa Ivy
2015 Truth be Told Monica 1 episode, "The Wedding"
2016 Relationship Status Jane 1 episode, "The Wedding Party"
2017 Claws Вирџинија Главна улога
  1. „Karrueche Tran“. BET. February 20, 2013. Посетено на June 5, 2015.
  2. Friedlander, Whitney (June 8, 2018). „Karrueche Tran Is More Than a Pretty Face“. Посетено на January 19, 2019.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]