Камил Закиров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Камил Мијаскутович Закиров (руски: Камиль Мяскутович Закиров; 15 ноември 1998) е руски фудбалер кој настапува за фудбалскиот клуб Рубин Казан.

Потекло[уреди | уреди извор]

Татко му е Татар, а мајка му Русинка.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]