Казуја Јамамура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Казуја Јамамура
Лични податоци
Роден на 2 декември 1989 (1989-12-02) (32 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Cerezo Osaka
Број 24
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012–2015 Kashima Antlers
2016– Cerezo Osaka
Репрезентација
2010 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Казуја Јамамура (роден 2 декември 1989) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]