Исчезната без трага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Исчезната без трага (англиски: Gone Baby Gone) е американски филм, во режија на Бен Афлек. Главните улоги ги толкуваат: Кејси Афлек, Морган Фримен и Ејми Рајан.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двајца приватни детективи се изнајмени да го истражат таинственото исчезнување на едно мало девојче. За време на истрагата, тие откриваат мноштво пресврти во кои ништо не е така како што изгледа. Притоа, тие ставаат сè на коцка за да го пронајдат девојчето: пријателството, разумот, па дури и животот.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 851, 18.10.2014, стр. 20.
  2. „Исчезната“, Антена, број 874, 27.3.2015, стр. 16.