Исатај (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Исатај
Округ
Исатай ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарАкистау
Часовен појас+5 (UTC+5)

Исатај (казашки: Исатай ауданы) е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Акистау.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]