Индер (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Индер
Округ
Индер ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарИндербор
Часовен појас+5 (UTC+5)

Индер (казашки: Индер ауданы) е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Индербор.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]