Икуо Мацумото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Икуо Мацумото
Лични податоци
Роден на 3 ноември 1941 (1941-11-03) (80 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1964–1971 Toyo Industries
Репрезентација
1966–1969 Јапонија Јапонија 11 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Икуо Мацумото (роден 3 ноември 1941) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Икуо Мацумото бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1966 4 1
1967 3 0
1968 2 0
1969 2 0
Вкупно 11 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]