Икона (издавачка куќа)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Икона е македонска издавачка куќа, со седиште во Скопје.

Историјат[уреди | уреди извор]

Издавачка дејност[уреди | уреди извор]

Издавачката куќа Икона ги објавила следниве наслови:

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Новела на Томислав Османли објавена во Сент“, Утрински весник, година XVI, број 4718, вторник, 24 февруари 2015, стр. 14.
  2. Дејвид Валијамс, Бабичка гангстер, Скопје: Икона, 2014.