Девојки под притисок

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Девојки под притисок“роман на британската писателка Џеклин Вилсон, второ продолжение од циклусот „Девојки“.

Содржина[уреди | уреди извор]

Ели има дозвола од родителите да излегува само до 21 часот. Една вечер, таа го запознава момчето Расел кое многу ѝ се допаѓа, а и тој покажува интерес кон неа.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Џеклин Вилсон, Расплакани девојки. Икона, Скопје, 2009, стр. 186.