Излог

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Златарски излог на мостот Поне Векио во Фиренца, Италија.

Излог е прозорец во дуќан во кој се изложени артиклите за продажба.

Бутиците во своите излози имаат манекени (кукли) за изложување на облеката.

Поврзано[уреди | уреди извор]