Изборна единица Анетан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изборната единица Анетан е една од осумте изборни единици на Науру и е составена од два округа: Анетан и Ева. Оваа единица зазема површина од 2.2 км2 со население од 1.180. Од оваа изборна единица двајца пратеници одат во парламентот на Науру во Јарен[1].

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]