Иван Штил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали

Иван Штил
Кану спринт мажи
Олимписки игри
Бронза 2012 Лондон
C-1 200 m
ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати
Злато 2006 Шегед
C-2 200 m
Злато 2007 Дисбург
C-2 200 m
Злато 2009 Дартмуд
C-1 4 x 200 m
Злато 2010 Познан
C-1 200 m
Злато 2010 Познан
C-1 4 x 200 m
Сребро 2007 Дисбург
C-4 200 m
Сребро 2009 Дартмуд
C-2 200 m
Сребро 2009 Дартмуд
C-2 500 m
Сребро 2010 Познан
C-2 200 m

Иван Штил (роден на 6 август 1986) е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од 2004. Тој освои девет медали на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати и тоа пет злата (Ц-1 200 метри, 2010; Ц-1 4 х 200 метри, 2009, 2010; Ц-2 200 метри, 2006, 2007) и четири сребрени медали (Ц-2 200 метри 2009, 2010; Ц-2 500 метри, 2009; Ц-4 200 метри, 2007)

Наводи[уреди | уреди извор]