Золта Фодор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Унгарија
Машко борење во Грчко-римски стил
Сребро 2008 Пекинг

Золта Фодор (роден на 29 јули 1985 во Будимпешта) е унгарски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои сребрениот медал во дисциплината Грчко-римски до 84kg.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]