Жофре Журдрен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жофре Журдрен
Жофре Журдрен
Лични податоци
Роден на 4 февруари 1986 (1986-02-04) (34 г.)
Роден во Париз, Франција
Држава  Франција
Висина &100000000000001810000001,81 м
Позиција Голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Слободен играч Слободен играч
Младинска кариера
Мео
Клерфонтејн
Монпелје Монпелје
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2017 Монпелје Монпелје 270 (0)
2017–2018 Нанси Нанси 23 (0)
Репрезентација
2006 Франција Франција 21 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Жофре Журдрен (роден во Париз на 4 февруари 1986 година) — француски фудбалер, голман.

Титули[уреди | уреди извор]

Франција Монпелје[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]